Başarı Hikayeleri - LAYHER


BAŞARI HİKÂYELERİ – FİKİRLER. ÇÖZÜMLER. OLANAKLAR.

 • İrlanda - Sert Bira ve Kaliteli Süt Merkezi

  İRLANDA - SERT BİRA VE KALİTELİ SÜT MERKEZİ

  Bira içen bir toplum olan Kilkenny ismini duyan İrlanda dışındaki insanlar, otomatik olarak onu aynı isimdeki İrlanda birasıyla ilişkilendirirler. Fakat Kilkenny, aynı zamanda Güneydoğu İrlanda'da süt besiciliği endüstrisi ile gelişen bir kasaba ve şehirdir. Kilkenny'nin 30 mil güneyinde bulunan Waterford'da inşa edilen yeni Glanbia süt işletmesi, Skyline Scaffolding Ltd.'deki uzmanlarla sıradışı bir zorlukla karşılaşmıştır.

 • Kusursuz Bir Şantiye Çalışması

  KUSURSUZ BİR ŞANTİYE ÇALIŞMASI

  Berlin şehrinin merkezinde, Brandenburg Kapısı'na yaklaşık 1,6 km uzaklıkta ve doğu ile batı Almanya arasındaki eski sınırın üzerinde bulunan gösterişli yeni bir bina bugünlerde inşa ediliyor. Bu bina, tabloid formatta çalışan Alman gazetesi Bild’in yayınevi şirketi olan Axel Springer SE'nin yeni genel merkezi olacak. Ünlü Hollandalı mimar Rem Koolhaas’ın Schuetzenstrasse, Zimmerstrasse und Jerusalemer Strasse arasındaki 10.000 m² arazi üzerinde tasarladığı bina, ışık dolu mimarisi ve devasa atriumu ile yalnızca mimari meraklılarının değil aynı zamanda tarih meraklılarının da ilgisini çekiyor.

 • Geçici kaset çatı sistemi ile esnek yapı koruması

  Geçici kaset çatı sistemi ile esnek yapı koruması

  Sistersiyen Manastırı Rechentshofen, Almanya'nın Stuttgart bölgesindeki Hohenhaslach şehrinin güney doğusundadır. Manastır, Gotik dönemin yerel mimariye yön vermeye başladığı 1240’lı yıllarda inşa edilmiştir. Günümüzde, o döneme ait bu tarihi binalar kültürel miras koruması altındadır ve kapsamlı bir binicilik merkezi açmak için yenileme çalışmaları başlatılmıştır. Gelecek aylarda, uzman kişilerin arazideki yıkık dökük demirci binasında çalışmaya başladıklarını görebilirsiniz.

 • Wiesbaden-Naurod şehrindeki iskele liderlerine sunulan iş
  Eugen Nachbauer Gerüstbau GmbH & Co. KG şirketinin genel müdürü Marcus Nachbauer, proje ihaleye çıkmadan önce beklenmeyen bir telefon alır. Bu telefon görüşmesinde, Nairod'un Wiesbaden yörekentindeki Protestan Kilisesi'nin dışında yenileme yapacak olan taş duvar ustaları, sıvacılar, çatı ustaları ve marangozlarla sözleşme yapılamayacağı ve bu sıradışı bina iskelesindeki teknik zorlukların üstesinden gelebilecek uzman bir iskele şirketi bulunması gerektiği belirtilir.
 • Güvenlik, esneklik ve verimlilik şantiyenin başlıca unsurlarıdır
  Karl Köhler GmbH şirketinde “inşaat uzmanları”, inşaat mühendisliğindeki çeşitli projelerden üç nesil boyunca edindiği deneyimlerini temel alarak etkili çözümler üretir. Bu projelerde en önemli rolü beton üstlenmiştir ve yıllar geçtikçe şirketin uzmanlık alanlarından biri haline gelmiştir.
 • Gürültü, toz ve kirden kaçış yok
  Otopark gün içerisinde genellikle çok sessizdi. Vardiyalı işçiler, arabalarını buraya park ederler ve üretim alanlarındaki işlerine yoğunlaşırlardı. Bir gün, QuadreX Geruestbau GmbH şirketindeki Proje Müdürü Armin Eipper, aracıyla otoparktaki şantiye sahasına girdiğinde, berbat bir gürültüye maruz kalır, çünkü ekibi çok yüksek basınçlı su jeti ekipmanı ile betonarme binaları temizliyordu. Profesyonel işitme koruyucuları olmadan bu gürültüye dayanmak imkânsızdır.