Başarı Hikayeleri - LAYHER


BAŞARI HİKÂYELERİ – FİKİRLER. ÇÖZÜMLER. OLANAKLAR.

 • İNŞAAT SAHALARI, PİSKOPOSLAR VE BAMBER ATLISI
  Bamberg’deki “Üst Köprü’nün” üstünde durup Regnitz nehri karşısındaki Belediye Binası’na baktığınızda zaman içinde Orta Çağ’a geri gitmişsiniz hissi veriyor. Çünkü bu tarihi eski kasaba Almanya’daki en büyük ve neredeyse en iyi korunmuş orta çağ kasaba merkezlerinden bir tanesidir. 1993’te UNESCO Dünya Kültürel Mirası ilan edilmiştir. Regnitz’in hemen arkasında kasabanın 13. yy. erken dönemine ait Domberg katedrali ve Bamberg Atlısı’nın taş heykeli bulunmaktadır. Burada ne zaman bir inşaat işi yapılacak olsa, iskele dikim, kiralık ve kalıp inşaat hizmetleri sağlayıcısı Karl Gerüstbau GmbH her zaman göreve hazırdır. Aile şirketi amaca yönelik ve özel iskeleleri ile tarihi bina ve anıtların korunmasına odaklanmış bir firmadır. Bölgede mükemmelliğiyle nam salmıştır ve Layher sistemleri ile tüm iskele projeleri için mükemmel donanıma sahiptir.
 • MACAR TARİHİ DOKUSUNU KORUYORUZ
  Macaristan'ın başkenti Budapeşte'nin 14. bölgesi, doğrudan Şehir Parkı'na giden muhteşem villalar ve geniş caddeler için bir vitrindir. Bu binalardan biri olan neo-barok tarzı Róheim Villası, 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Bugün, yaklaşık 120 yıl akabinde ciddi bir renovasyona ihtiyacı duymaktadır. Çok katlı bina, 1918'de Aster Devrimi sırasında savaş dönemi başbakanı István Tisza'nın suikasta uğradığı yer olarak ün kazanmıştır. Ancak, yıllar geçtikçe, özellikle çatısı giderek harap hale gelmiştir. Bu projenin temel önceliği, güzel heykelleri, muhteşem panelli tavanları ve korkulukları ile birlikte Róheim Villasını korumaktı. Bu, geçici bir çatı kaplaması da dahil olmak üzere, koruma altındaki binanın etrafına bir iskele kurulması gerektiği anlamına geliyordu.
 • LAYHER SIM İLE KAZAN BAKIMI
  Sosyal haklar aktivisti ve politikacısı Nelson Mandela, Johannesburg'un uçsuz bucaksız Soweto kasabasında yaşamış muhtemelen en ünlü kişiydi. Mandela, Güney Afrika'nın ilk siyah başkanı olmadan önce apartayd karşıtı siyasi suçları nedeniyle hayatının 27 yılını hapiste geçirdi, apartayd sisteminin kaldırılmasından sonra 1994'ten 1999'a kadar da başkanlık görevini yürüttü. Duvha enerji santrali Johannesburg'un 100 km batısında yer almaktadır. Toplam 3,6 GW kapasite ile şehre ve tüm bölgeye güç temin etmektedir. Afrika ve Orta Doğu'da faaliyet gösteren Southey Contracting (müteahhitlik şirketi), tesisin kazanının bakımını yapmak üzere ihaleyi kazandı. Bakım uzmanları, dijital proje planlaması ve desteği için Layher SIM'i (İskele Bilgi Modellemesi) kullanarak Layher Allround Sistemi ile iç çalışma iskelesini oluşturdu.
 • ORMAN ZİYARETÇİ MERKEZİ
  Kuzey Kara Orman Milli Parkı'ndaki 915 metre yüksekliğindeki bir geçit olan Ruhestein'da 3.000 m²'lik yeni bir ziyaretçi merkezi inşaat aşamasındadır. Yeni bina kompleksinin tasarımının esin kaynağı, genellikle orman zemininde bulunan kafes benzeri ölü odun yığınlarıdır. Çeşitli yapı taşları gelişigüzel istiflenmiş gibi görünmekte ve dış cepheyi kaplayan ahşap kiremitler, binanın çevredeki ormana uyum sağlamasını mümkün kılmaktadır. Tasarımın öne çıkan özelliklerinden biri, ziyaretçilere nefes kesici manzaralar sunan platformlu bir açık hava yürüyüş alanıdır. İskele hizmetleri sağlayıcısı Gerüstbau Wilhelm, inşaat projesinin tamamı için destek sağlamakta ve inşaat aşamalarının her biri için gerekli iskelenin mevcut olduğundan emin olmaktadır.