Burada Bir Şehir Olsun - LAYHER


BAŞARI HİKÂYELERİ – FİKİRLER. ÇÖZÜMLER. OLANAKLAR.

Genel Bakış


“VE BURADA BİR ŞEHİR OLSUN”

Efsaneye göre, 1703 yılında Neva nehri deltasındaki Hare Adası'nda Peter ve Paul Kalesi'nin temeli atıldığında Çar Büyük Petro tarafından söylenen sözlerdir. Büyük Petro'nun koruyucu azizi olan havari Simon Peter'ın adını taşıyan kale, daha sonraları, "Batı'ya açılan bir pencere" haline geldi. 1712'de St. Petersburg başkent olarak Moskova'nın yerini aldı. 1725'e gelindiğinde 70.000 nüfuslu müreffeh bir şehre dönüşmüştü Büyük Petro, şehri bir Avrupa teknoloji ve bilim merkezine dönüştürmek için birçok Alman da dahil olmak üzere ünlü Avrupalı mimarları, mühendisleri ve ustaları getirtti. Baltık Denizi'nin doğu kıyısında, haklı olarak "Kuzeyin Venedik'i" olarak adlandırılmayı hak eden bir mimari cennet yarattılar.

Suyun hemen kıyısında yer alan Lakhta Merkezi, tarihi boyunca belirli dönemlerde Petrograd ve Leningrad adıyla da anılan bu şehrin eteklerine çarpıcı bir yapı daha ekleyerek bu mimari gelenekleri sürdürüyor. Lakhta Merkezi, yeni Gazprom genel merkezine ve müzeler, spor tesisleri ve sağlık merkezi gibi birçok kamusal kuruluşa ev sahipliği yapan çok işlevli bir komplekstir. Kompleks, şu anda Avrupa'nın en yüksek binası olan 462 m'lik bir kuleye sahiptir. Genel üstlenici Renaissance Construction (Rönesans İnşaat), tüm inşaat projesi boyunca modüler Layher Allround İskele'yi kullanmıştır. İskelenin mükemmel verimliliği ve güvenilirliği, bu rekor kıran binanın tamamlanmasına önemli bir katkı sağlamıştır.

Detaylar fark yaratır

Layher Rusya Genel Müdürü Evgeny Baryshev, “Müşteriyi Layher Allround İskele'nin birçok avantajı, büyük ölçekli projelerdeki uzmanlığımız ve yerel servis ekiplerimizin profesyonelliği sayesinde ikna ettik” dedi. Sistemin hafifliği ve yüksek ince işçiliğe sahip bağlantıları, kışın ortasında kule külahının inşası gibi zorlayıcı koşullar altında bile hızlı ve güvenilir montaj ve sökme imkanı sağlamaktadır. Düşük yangın yükü de iskeleyi kıvılcım içeren işler için ideal hale getirir.

Her bakımdan devasa

Rönesans İnşaat'ta genel müteahhit görevini yürüten Faruk Gökçe Başaran: “Layher'in yardımıyla beton temelden kule tepesine 700 ton iskele malzemesi monte ettik. Proje boyunca tek tek parçaların sürekli montajı ve sökümü sonucunda toplamda yaklaşık 1,5 milyon metreküp iskele oluşturuldu” dedi. Sayıları zaman zaman 300'e kadar çıkan Layher'in sahadaki profesyonelleri ve iskele ustaları, inşaat proje ekibi için akıllıca tasarlanmış Layher Allround İskele'nin avantajlarını sergiledi. Layher temsilcisi Evgeny Baryshev, "400 m yükseklikte 150 km/s'ye varan rüzgar yükleri ve dondurucu hava koşullarında bile iskele sistemi mükemmeldi," diye ekledi. Sistemin yüksek esnekliği ve hafifliği, iskeleyi güvenlikten ödün vermeden bina geometrisine uyarlama sürecini ek olarak basitleştirdi.

Anahtar Güvendir

1993 yılında St. Petersburg'da kurulan Rus inşaat şirketi Rönesans İnşaat ile proje ortaklığı, dahil olan herkes için o kadar olumlu bir deneyimdi ki, bir sonraki ortak büyük ölçekli projeler şimdiden ufukta belirmiş durumda. Başarılı inşaat şirketinin temsilcisi Faruk Gökçe Başaran, "Rus Layher temsilcileri yaklaşık beş yıldır bu inşaat projesinde bize destek veriyorlar ve bu süre zarfında Layher markası Rusya pazarında büyük bir güven elde etti" dedi. Layher Genel Müdürü Evgeny Baryshev şunları ekledi: “Müşterilerimizle güvene dayalı bir ortaklık bizim için çok önemlidir. Birkaç yıla yayılan büyük ölçekli projeler için doğru ortak olduğumuzu göstermenin tek yolu budur. Layher Allround İskele'nin kalitesi ve denenmiş ve test edilmiş detayları ile birlikte 'daha fazla olasılık' taahhüdümüzün temel direkleri ve gelecekteki başarımızın temel taşlarını oluşturmaktadırlar."

KULLANILAN İSKELELER:

Burada Bir Sehir Olsun 01
Burada Bir Sehir Olsun 02
Burada Bir Sehir Olsun 03
Burada Bir Sehir Olsun 04
Burada Bir Sehir Olsun 05
Burada Bir Sehir Olsun 06
Burada Bir Sehir Olsun 07
Burada Bir Sehir Olsun 08
Burada Bir Sehir Olsun 09
Burada Bir Sehir Olsun 10
Burada Bir Sehir Olsun 11
Burada Bir Sehir Olsun 12