Layplan Yazılım - LAYHER


LAYHER LAYPLAN - PRATİK PLANLAMA YAZILIMI

Zaman ve malzeme iskele inşasında önemli faktörlerdir.
Her ikisini de en verimli şekilde kullanmak için Layher ürün gamı, pratik LayPLAN iskele planlama yazılımını da içerir.

LAYPLAN CLASSIC

LAYPLAN CLASSIC

LayPLAN CLASSIC modülleri ile Şimşek İskele ile yapılan dairesel veya cephe iskeleleri, Allround İskele ile yapılan hacimli iskele, serbest kule iskele ya da geçici çatıları olan yapıların her türlü iskele çözümü kolay ve hızlı bir şekilde uygulamaya hazır hale getirilebilir. Boyutlar ve gerekli proje bilgileri girildikten sonra LayPlan CLASSIC saniyeler içerisinde size özel ankrajlar, destekler ve kenar korumalar da dâhil bir iskele önerisi sunmaktadır. Tasarım aşamasında; toplam uzunluğu, ayak yükseklikleri ve alanları hesaplanarak mevcut planı yansıtacak şekilde gösterilir. Malzeme listesi, iskele ile çevrilecek alanın montaj taslağı ve toplam ağırlık bir tıkla çıktı olarak alınabilir. Bu aynı zamanda lojistik konusunda da yardımcı olur ve gerekli malzemenin ihtiyaç duyulan yerde olması garantilenir.

LAYPLAN CAD

LayPLAN sistemine entegrasyonu sayesinde kendini kanıtlamış olan LayPLAN CLASSIC ile planlama otomatik olarak yapılabilir. Proje verileri, giriş panelleri kullanılarak hızlı bir şekilde kaydedilebilir, böylece siparişlerde zaman tasarrufu sağlanır. Veriler, daha sonra ayrıntılı 3 boyutlu planlama için AutoCAD programına aktarılır. Malzemelerin 3 boyutlu görselleri yardımıyla çakışma kontrolü mümkündür. Ön izleme görüntüsü ile uygun bir arama fonksiyonu kullanarak, iskele planlamacıları tekil Layher parçalarını sadece geniş bir kütüphanede arayabilme özelliğiyle kalmayıp, aynı zamanda daha hızlı tasarım çalışmaları için önceden dizayn edilmiş Layher modellerini kullanabilirler. Daha sonra ayrıntılı çizimler basılabilir. Bu çizimleri, 3D PDF'ler olarak dışa aktarmak da mümkündür (3D PDF aktarıcısı sadece LayPLAN CAD OEM versiyonu ile birlikte gelir). Bu da teklif aşamasında size fayda sağlar ve montajı kolaylaştırır. Herhangi bir problem olmadan, görselleştirme veya animasyon yazılımına aktarım da mümkündür. Bu, projelerin sadece ekonomik olarak planlanmasının yanı sıra gerçek gereksinimlere de uyarlanmasına ve aynı zamanda müşterilere profesyonelce sunulmasına olanak tanır. LayPLAN CAD modülü Almanca, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerinde mevcuttur.

PLAYPLAN HAREKETLİ İSKELE MODÜLÜ

PLAYPLAN HAREKETLİ İSKELE MODÜLÜ

LayPLAN Hareketli İskele modülünü kullanarak, hızlı ve kolay bir şekilde standart hareketli iskele çözümleri arasında seçim yapabilirsiniz. Çalışma yüksekliği, gereken çalışma alanı ve eşit montaj yapısı seçildiğinde program sizlere resim ve malzeme listesi ile birlikte bir çözüm önerecektir. İç merdiven erişimi uygulamaları, duvar desteği ya da konsollar seçilebilir ayrıca hareketli kiriş ve yapılar da ayarlanabilir. Kullanıcı kılavuzlarına göre tüm montaj versiyonları mevcuttur.

LAYPLAN VR GÖRÜNTÜLEYİCİ

LAYPLAN VR GÖRÜNTÜLEYİCİ

Ücretsiz LayPLAN VR Görüntüleyici, genel durumun gerçekçi bir üç boyutlu izlenim oluşturan iskele yapılarının sanal turlarına olanak sağlar. Bu, örneğin çeşitli işletmeler tarafından şantiye alanında yapılacak işleri koordine ederken veya çalışma güvenliğini değerlendirirken oldukça kullanışlı bir araçtır. LayPLAN CAD verilerine göre Layher, LayPLAN VR Görüntüleyicide sizin için görüntülenebilecek VR modelleri oluşturabilir. VR modelleri oluşturma ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, Layher'deki iletişim ortağınız ile iletişime geçebilirsiniz. Sanal tur, PC iş istasyonuna bağlanacak ayrı bir VR kulaklığını (örneğin, Oculus Rift veya HTC Vive) gerekli kılar. İsteğe bağlı olarak, LayPLAN VR Görüntüleyici, bir VR kulaklıksız Masaüstü modunda da başlatılabilir.

LAYPLAN QUANTIFY

LAYPLAN QUANTIFY

Quantify® iskele çalışmalarınızı yönetmenizi kolaylaştırır. Kullanıcı dostu bir program aracılığıyla envanter görüntüleyebilir, malzeme gönderebilir, fatura oluşturabilir, hatırlatıcılar ayarlayabilir, yeniden kiralamayı yönetebilir ve tüm işlerinizi denetleyebilirsiniz - web tabanlı araçlar sayesinde hareket halindeyken bilgi ve şantiye işlemlerini de yapabilirsiniz. Dünyanın her yerindeki sanayi liderlerinin güvendiği Quantify ile başarı durumunuzu görselleştirin, yönetin ve takip edin. Net görsel sunum, iskele çalışmasının tüm seviyelerinde etkili ve etkin bir yönetime imkan sağlar.

Endüstri için oluşturulmuş iş akışlarıyla - daha iyi sonuçlar için daha kolay takip sistemi.
Kapsamlı envanter denetimi ve iskele varlık yönetimi - kayıpları ve israfı en aza indirir, kullanım ve gelirleri maksimuma çıkarır.
Özel iskele planlama, takip ve raporlama, bir şantiye alanındaki faaliyetlerin net bir görüntüsünü sunar.

Satış ve Hizmet:
Avontus Software Limited

MOSELCOPTER

MOSELCOPTER

Havadan veri yakalamak amacıyla etkileyici film projeleri veya hassas ölçüm çalışmaları için benzersiz hava fotoğrafları. Gerçek ölçekli bir 3D model kullanarak iç mekanda görselleştirme veya zor erişilebilir bir nesneyi göstermek için manidar hava dokümantasyonu. Moselcopter, iskelenizin tamamını planlamaya yönelik LayPLAN CAD kullanarak düzenleyebileceğiniz mevcut binalar için tamamlanmış 3B modeller sunar. Uygulamaya dayanarak, görüntüler havadan bir multicopter ile veya zeminde sabit bir tarayıcı kullanılarak çekilir.

  • Daha hızlı planlama ve daha kısa bir fiyat teklif aşaması için dijital yapı ölçümü.
  • Kolay iskele planlaması ve gerçek zamanlı çakışma kontrolü.
  • Son müşteri için profesyonel sunum.
  • Müstakil evler gibi daha küçük yapılar ve kiliseler veya köprüler etrafındaki kompleks iskeleler için kullanılabilir.

Satış ve Hizmet:
Moselcopter GmbH