Güvenlik, Esneklik Ve Verimlilik Şantiyenin Başlıca Unsurlarıdır - LAYHER


BAŞARI HİKÂYELERİ – FİKİRLER. ÇÖZÜMLER. OLANAKLAR.

Genel Bakış


Güvenlik, Esneklik Ve Verimlilik Şantiyenin Başlıca Unsurlarıdır

Karl Köhler GmbH şirketinde “inşaat uzmanları”, inşaat mühendisliğindeki çeşitli projelerden üç nesil boyunca edindiği deneyimlerini temel alarak etkili çözümler üretir. Bu projelerde en önemli rolü beton üstlendi ve yıllar geçtikçe şirketin uzmanlık alanlarından biri haline geldi.

Genel Müdür Horst Köhler Besigheim'daki yeni şirket merkezini incelediğinde, her yerde beton inşaat malzemesi mevcuttu. Tasarım, yarışmacıların şirkete bir “kartvizit” olarak faaliyette bulunacak yeni bir bina için fikir sunmalarının istendiği bir mimarlık yarışmasında seçilmiştir. Bu nedenle, seçilen tasarım şirketin en iyi yaptığı işlerden biri olan betona ağırlık veriryordu. Daha az yaratıcı olmasına rağmen betona ağırlık veren diğer proje, Heilbronner Versorgungs GmbH (HVG) şirketi için yeni otoparktı. Köhler, Layher Allround TG-60 Taşıyıcı İskele’yi daima beton tavanlar için uygun maliyetli ve güvenilir kalıp olarak kullanır.

TG 60 çerçeve, bu sistemde dikmelerin, yatay elemanların ve köşegen desteklerin yerine geçerek monte ve demonte işlemini hızlandırır. Entegre Allround kenar koruma sayesinde montaj personelinin güvenliği garanti altına alınır. Kuleler, zeminde yatay veya dikey olarak monte edilebilir. Rampadaki taban plakaları, kuleye gereken stabiliteyi sağlamak için % 16'lık bir eğimi karşılayabilen ayarlanabilir plakalarla desteklenir. Çalışma seviyesi, beton ustaları için hızlı, güvenli ve kolay çalışma sağlamak amacıyla tavan seviyesinin hemen altında sisteme entegre edilmiştir. Allround İskele’nin avantajları, rampalarda açık bir şekilde görülmektedir, çünkü 6 tona kadar yük taşıma kapasiteleri vardır.

Etkili esneklik ve maliyet etkinliği

Karl Köhler GmbH şirketinin temel amacı, karmaşık projelerinin hızlı, uygun maliyetli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesidir, bu nedenle bu projelerde kullandığı teknik ekipmanın önemi büyüktür. Geçmişte, Horst Köhler farklı iskele sistemlerini de kullanmıştır. “Tavan kalıbı için destek şasisi olarak, duvar kalıbı ve çelik sabitlemenin yanı sıra çeşitli şantiye montaj uygulamaları için bir vinç kaldırma çalışma iskelesi olarak kendi iskelemizi kullanıyoruz. 2016 yılından beri TG 60 elemanları ile Layher Allround İskele’yi kullanıyoruz, çünkü çok yönlü, esnek, güvenli ve gerçek bir iskele”, diye ekledi Genel Müdür. Şirket, parça stoğunu Layher iskele ile azaltabilir, çünkü tüm Layher parçaları birbiriyle birleştirilebilir ve çeşitli uygulamalar için kullanılabilir. TG-60 Taşıyıcı İskele, esnemez bir kule sistemi değildir; o, Allround yatay elemanları ve köşegen destekleri uygun uzunlukta kullanarak, kalıp yapımına veya yüküne bağımsız olarak uyarlanabilen oldukça esnek bir taşıyıcı iskeledir. Aynı zamanda, bu sistemin sıradışı uyarlanabilirliğinin ek ispatı olan kuş kafesi iskeleye de kolayca entegre edilebilir. Aslında, petek şeklindeki silolardan eliptik kilise salonlarına kadar herhangi bir iskele kurmak için kullanılabilir. Köhler, “Yenilikçi Otomatik Kilit fonksiyonu ile Allround cıvatasız bağlantı teknolojisi ve kelepçelerde yüklerin doğrudan dağılımı, diğer iskele tedarikçilerinin yapamayacağı iskele birimlerinin projelendirilmesi için bize farklı seçenekler sunar” diye açıklamıştır. “Layher LayPLAN yazılımını, iskelelerimizin ayrıntılı planlaması için kullanıyoruz ve özellikle karmaşık bir uygulamayla karşılaşırsak, Eibensbach'ta bulunan Layher Teknik Ofis Bölümü yalnızca bir telefon kadar uzağımızda. Her zaman zorlu problemleri çözmemize yardımcı olmuşlardır”.

Önce güvenlik

Ailenin üçüncü neslini temsil eden erkek kardeşi ile işleri yürüten Köhler, “İşletmemizde bizim için önemli olan çalışanlarımız ve giderek artan sorumlu müşterilerimiz için süreçlerin hızlı ve güvenli olmasıdır. Bu, Layher ile mümkündür. Allround bağlantı teknolojisini kullanan hafif ve simetrik TG 60 çerçevenin montajı kolay olmakla kalmayıp, aynı zamanda bağımsız parçalardan yapılan yapılardan %30’a kadar daha hızlıdır. Entegre çok yönlü kenar koruma sayesinde inşaat çalışanları her zaman güvendedir” diyerek özetlemiştir. Diğer önemli özellik, Köhler'e göre, sıcak daldırma ile galvanizli iskelenin sağlamlığı ve mukavemetidir. “Ne kadar montaj veya demontaj yaparsanız yapın, aşınma izlerini hiçbir şekilde göstermez, bu bizim çalışmalarımızın en belirgin özelliklerindendir”. Layher'in yüksek kalite ve güvenlik standartları, ilk olarak 2004 yılında DIN EN ISO 9001 sertifikası alması ve o zamandan beri düzenli sertifika yenileme denetimlerinin yapılması ile gelişir. Aynı zamanda, inşaat endüstrisi alanında Alman Yasal Kaza Sigortası Kuruluşuna ait (BG Bau) iş sağlığı ve güvenliği sertifikasına sahiptir.

Eğitim ve planlama sayesinde başarı

Layher ürünlerini kullanmaya karar verildiğinde, şirketteki 60’tan fazla yönetici ve çalışan Layher Müşteri Merkezinde teorik ve uygulamalı eğitim almıştır. Layher aynı zamanda malzeme ihtiyaç tabloları, montaj projeleri, tip testleri ve taşıyıcı iskele için yük diyagramları sağlar. Köhler ayrıca, bağımsız parçaların boyutunu tanımlama sürecini basitleştirmek amacıyla iskelesi için kendi renk kodunu geliştirmiştir.

KULLANILAN İSKELELER: