Ağır Koşullarda Endüstriyel İskele Montajı - LAYHER


BAŞARI HİKÂYELERİ – FİKİRLER. ÇÖZÜMLER. OLANAKLAR.

Genel Bakış


Ağır Koşullarda Endüstriyel İskele Montajı

Buraya kadar, aşağıdaki iskele çimento fabrikasının sıcaklığı ve gürültüsünün çoğunu fark etmiyorsunuz. QuadreX Geruestbau GmbH şirketinin genç patronu Darius Postweiler, “Şu anda, devam eden projelere eşlik etmek için haftada en az üç kez fabrikamdayım" diye açıklıyor. “Tesisteki erişim ve çalışma platformları gibi iskele yapılarını sürekli olarak yeniden inşa etmek zorunda olduğumuz için, burada kendi malzeme depomuz bile vardır. Esnek, hafif ve yüksek hassasiyetli Layher Allround İskele en iyi seçimdir”.

Çimento fabrikasının operatörü sağlık ve güvenlik konusunun önemini vurgular ve bu nedenle de QuadreX ve Layher Allround İskele için önemli bir karar vermiştir. Darius Postweiler'e göre, endüstri Layher malzemesine dayanmaktadır, çünkü öngörülen güvenlik gereksinimleri yerine getirilmiş ve gerekli tüm sertifikalar alınmıştır. Müşterilerin sağlık ve güvenlik koordinatörleri, ayrıca Layher ürünlerinde entegre güvenlik özelliklerini de iyi bilir.

Allround, işlemin hızlı ve güvenli bir şekilde olmasını sağlar.

Şantiyedeki 1. Proje, bir mahfazanın kontrol edilmesi ve daha sonra yapımı için zemin seviyesinden yaklaşık 40 metre yukarıdaki bir malzeme fabrikasının kısmi montajıydı. Burada, QuadreX'in uzmanları Layher Allround İskele malzemesine sahip Allround iskele ve kafes kirişleri içeren bir köprü inşa etmeyi planladı. Bir Allround kulesi destekleyici yapı olarak inşa edilmiştir. İskele uzmanı, “Tesiste çok fazla kamyon trafiği var, bu yüzden üst yapılarımızın mümkün olduğunca az yer kapladığından emin olmalıyız. Allround malzemelerimiz sayesinde, çalışma süresi ve maliyetlerden tasarruf ederek her şeyi kısa bir sürede tamamladık. Pozitif ve pozitif olmayan bağlantıların kanıtlanmış kombinasyonu ile Layher Allround İskele, Otomatik Kilit fonksiyonu sayesinde mümkün olan en iyi koşulları sunar. Proje, restorasyon işleminin tamamlanmasından sonra, iskele kurulmasını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

Buraya kadar, mutlak güvenilirlik ve güvenlik gereklidir.

2. Proje, siklonlu bir ön ısıtıcıyı ve döner fırını denetlemek için bir iskeleden oluşuyordu. Postweiler, “Bu bizim için özel bir çalışmaydı” diye belirtir. “Önce, tüm boruyu içten donatmak üzere malzeme asansörü için 90 metre yüksekliğindeki bir iskele kurduk. Allround Sistemindeki yatay elemanların ve platformların değişken uzunlukları sayesinde, sınırlı alana rağmen hızlı ve esnek bir şekilde çalıştık”. Sistem, şimdilerde yeniden başlatıldı ve QuadreX ekibi aynı zamanda malzeme asansörü için iskele söküm işlemindedir. Fırının çevresindeki yaklaşık 1.400 ° C'lik sıcaklıklar, çalışmayı zorlaştırır. QuadreX iskele uzmanlarına baktığınızda, bu çalışmanın sadece son derece iyi eğitimli personel tarafından yapılabildiği açıkça anlaşılır. Dahası, bu zorlu koşullarda malzeme taşıma söz konusu olduğunda, her bir bağımsız bileşenin ağırlığı da belirleyici bir faktördür. Lightweight Allround bileşenleri çalışmayı daha kolay ve güvenli hale getirir. Her adım, kendi güvenliğinizi tehlikeye atmamak için dikkatli bir şekilde düşünmeyi gerektirir. Yılın en iyi iskelecisi olarak eğitimini tamamlayan Postweiler, “Ekip üyelerimizi, mevcut sağlık ve güvenlik yönetmeliklerini öğrenmeleri amacıyla düzenli olarak eğitim kursları için Layher'e gönderiyoruz ve ekipteki her bir kişi, iskele güvenliğini nasıl sağlayacağını biliyor” diye açıklamıştır.

QuadreX GmbH – İskele ve daha fazlası

1958 yılından beri, QuadreX Geruestbau GmbH (eski adıyla Postweiler Geruestbau) şirketi, müşterilerilerine hem özel hem de endüstriyel müşteriler için dikkatli şekilde planlanmış ve profesyonel olarak inşa edilmiş bir iskele sunuyor. QuadreX Group'a ait olan ve aynı zamanda 100'den fazla insanın işgücünü kullanan şirket, sadece Layher malzemesi ile çalışıyor. Genç Müdür Darius Postweiler, “Ürünlerin kalitesi, esnekliği ve birleştirilebilirliği benzersizdir ve her gereksinim için kolay, etkili ve güvenilir bir çözüm sunmamızı sağlar” diyerek başarılı işletmenin malzeme felsefesini açıklıyor. Bugün, ürün yelpazemiz, basit cephe iskelesi ve karmaşık endüstriyel iskeleden, Koruma sisteminin yanı sıra çeşitli çatı sistemlerini kullanan birçok şantiye koruma konseptine kadar her şeyi kapsar. Bununla beraber, QuadreX geçici endüstriyel salonlar ve etkinlik binalarını tamamlamak için Layher malzemelerini kullanır.

Postweiler, şirketin yüksek kalite standartlarını korumak amacıyla yalnızca düzenli olarak eğitim alan kendi ekipleriyle çalışır. Özellikle karmaşık projelerle karşı karşıya kaldığında, teknik tavsiyeler için Eibensbach bölgesindeki Layher'in uzmanlarına danışır. ““Onlar mükemmel şekilde çalışır. Kısa bir telefon görüşmesi yeterlidir. Layher mühendisleri neye ihtiyacım olduğunu hemen anlarlar. Genellikle teklifimde kullanabileceğim bir çizim gönderirler. İşte bu, müşteri siparişlerini almamızın nedenlerinden biridir. Müşterilerimiz ne kadar profesyonel olduğumuzun farkında, çünkü Layher kullanıyoruz”.

KULLANILAN İSKELELER: