İnşaat Sahaları, Piskoposlar ve Bamber Atlısı - LAYHER


BAŞARI HİKÂYELERİ – FİKİRLER. ÇÖZÜMLER. OLANAKLAR.

Genel Bakış


İNŞAAT SAHALARI, PİSKOPOSLAR VE BAMBER ATLISI

Bamberg’deki “Üst Köprü’nün” üstünde durup Regnitz nehri karşısındaki Belediye Binası’na baktığınızda zaman içinde Orta Çağ’a geri gitmişsiniz hissi veriyor. Çünkü bu tarihi eski kasaba Almanya’daki en büyük ve neredeyse en iyi korunmuş orta çağ kasaba merkezlerinden bir tanesidir. 1993’te UNESCO Dünya Kültürel Mirası ilan edilmiştir. Regnitz’in hemen arkasında kasabanın 13. yy. erken dönemine ait Domberg katedrali ve Bamberg Atlısı’nın taş heykeli bulunmaktadır. Burada ne zaman bir inşaat işi yapılacak olsa, iskele dikim, kiralık ve kalıp inşaat hizmetleri sağlayıcısı Karl Gerüstbau GmbH her zaman göreve hazırdır. Aile şirketi amaca yönelik ve özel iskeleleri ile tarihi bina ve anıtların korunmasına odaklanmış bir firmadır. Bölgede mükemmelliğiyle nam salmıştır ve Layher sistemleri ile tüm iskele projeleri için mükemmel donanıma sahiptir.

Merkezi hemen Bamberg şehir kapılarının dışında yer alan firmanın İdari Müdürleri Udo ve Thorsten Karl “Bir nebze Bamberg’in sıra dışı bir tarihi mimariye sahip olmasına bağlı olarak tarihi binalar ve kilise renovasyonlşarının yanı sıra listelenmiş bina ve anıtların korunmasına yönelik iskele çözümleri uzmanlık alanımızdır” şeklinde açıklamalarda bulundu. Karl Gerüstbau, çok yönlülüğünden dolayı her daim Layher Allround İskele malzemeleri kullanmaktadır ve firmanın yenilikçi ürünlerini ilk deneyen firmadır. Yeni ürünler ilk defa kullanılacağı zaman Layher mühendisleri ve ürün müdürleri planlama ve kurulum safhaları açısından öneriler sunmak ve destek sağlamak için her zaman hazırdırlar. Udo Karl: “Layher’de kişisel hizmetleri ve hızlı kara alma süreçlerini takdir ediyoruz. Aslına bakarsanız, iş ortaklığımızın bu kadar başarılı olmasının sebebinin de bu olduğunu düşünüyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Ayrıca sistemlere entegre edilen ve Allround İskele yapılarında kullanım esnekliği en üst seviyeye çıkaracak standart ölçülere sahip Layher aksesuarlarının önemine de vurgu yaptılar. İskele uzmanları “Layher Allround İskele Sistemleri bize sonsuz imkanlar sunuyor. Tüm yenilikçi ürünler ve aksesuarlar kullanılabilirlik testlerinden geçmekte ve işimizin güvenilirliğini ve etkinliğini gözle görülür oranda iyileştirmektedir. Aksesuarlar ayrıca ebatlar ve statikleri bakımından daha eski jenerasyon ürünler dahil olmak üzere elimizdeki mevcut malzeme ile uyum içerisindedir ve kurulum süresi bakımından zaman ve nakit olarak kazanç sağlamaktadır” şeklinde sözlerine devam etti.

Yenilikçi çözümlerle ideal olacak şekilde hazırlandı

Karl Gerüstbau, Allround STAR Frame, Allround Shoring TG 60, Allround Köprüleme Sistemi ve yenilikçi ve gelişmiş Allround ARGS Sistemini sahada kullanan ilk firmalardandır. Karl Gerüstbau'da iskele ustası ve ustabaşı Kevin Fleischmann: “Uzun vadeli başarımızın temeli olarak sürekli gelişime kendimizi adadık ve Layher çözümleri ve aksesuarları bu sürecin bir parçasıdır. Bu nedenle, her zaman yeni ürünlerinden haberdar olmak ve şantiyelerimizde Eibensbach'ın fikirlerini test etmek ilgimizi çekiyor. Ve söylemeliyim ki, mevcut ürünlerde bile yapmaya devam ettikleri iyileştirmeler bizi her zaman şaşırtmıştır." dedi.

Bamberg semalarında

Günlük olarak iş sahalarını gezen formen “Hizmetlerimizin kapsamını ve Layher iskele sistemlerinin geniş kullanım alanların için vitrin niteliğindeki Bamberg’de bazı heyecan verici devam eden projelerimiz mevcuttur” şeklinde beyanda verdi. İskele sistemleri şirketi Bamberg’in katedralinin iki kulesinin bağlantısını katedralin renovasyon alanına kolay erişim ve Katedral İnşaat Ofisi tarafından finanse edilen projede iskele malzeme gereksinimini ciddi oranda azaltmak için asma iskele ve havada asılı montajlı Allround Köprüleme Sistemi unsurları ile kurdular. Tarihi binanın görüş mesafesinde bölgesel bir firmanın merkez ofisinin inşaat projesi de halen devam etmektedir. Karl Gerüstbau uzmanları, etkin güvenlik yönetmeliklerine uyumu sağlamak için yenilikçi ve gelişmiş Allround ARGS Sistemini kullanmaktadır. Allround İskele Sistemleri ile birlikte kurulumu yapıldığında TG 60 son derece ekonomik ve güvenilir olduğundan Nürnberg’deki Dürer Ortaokulunda beton mühendisliği için Allround Shoring TG 60 tercih etmektedir. İdari Müdür Udo Karl, Allround Shoring'in büyük bir hayranıdır: “Tek bir kuplör kullanmaya dahi gerek kalmadan hızlı kurulum, inşaat iş akışını önemli ölçüde kısalttı. Bu inşaat safhasını üç aylık planlama yerine sadece iki ayda tamamlamamızı sağladı. Otomatik gelişmiş korkuluklu iskele montaj sıralaması, iskele ustalarıma mümkün olan maksimum güvenliği sağlıyor.” Bamberg’in hemen dışında Bamberg'in prens piskoposlarının eski yazlık konutu Seehof Sarayı’nda renovasyon sırasında binanın korunması için Allround İskele Sistemi Layher kaset çatı sistemi ile birlikte kullanıldı. Çatı elemanları, iskele sistemi boyutlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır ve basit ve güvenli bir şekilde monte edilebilirler. Tüm iskele yapısı, saha personelinin mümkün olduğunca verimli çalışabilmesi için hassas malzeme ve lojistik planlaması için önceden dijital olarak planlanmaktadır.

İskele sistemlerinin mutfağından gelen bir aile

Karl Gerüstbau 1997 yılında Viereth yakınlarındaki Weiher'de iskele uzmanı Otto Karl tarafından kuruldu. Bölgesel talepteki artış sayesinde hızla büyüdü. Pazar ihtiyaçlarına cevap veren şirket, profesyonel iskele kurulum hizmetlerini kalıp yapım hizmetleriyle destekledi ve şirket büyüdükçe daha fazla aile üyesi müdahil oldu. Şirket 2005 yılında Karl Gerüstbau GmbH limited şirketine dönüştürüldü ve şu an Udo ve Thorsten Karl tarafından yönetilmektedir. Şirketin başarısını, zaman içinde rekabet avantajları oluşturmalarına olanak tanıyan ve daha geniş bir hizmet yelpazesiyle pazarda yeniden konumlanmalarını sağlayan yenilikçi Layher ürünlerinin kullanımına bağlıyorlar. İskele ve kalıp yapımı işinde uzun yıllara dayanan deneyime sahip mükemmel eğitimli 30 profesyonel şu anda şirketin 15.000 m²'lik deposunda çalışmaktadır. Udo Karl sözlerini “Her zaman mükemmel niteliklere sahip insanları istihdam ediyoruz ve yüksek kalite ve güvenlik standartlarımızı korumak için düzenli eğitim etkinlikleri düzenliyoruz. Ayrıca, yakın zamanda yeni gelişmiş Allround ARGS Sistemi piyasaya sürüldüğünde yaptığımız gibi, personelimizi yeni ürünlerin kullanımı konusunda eğitim için Eibensbach'taki Layher'e gönderiyoruz. Layher'deki yöneticilerle her konuştuğumuzda ürünlerinin günlük kullanımda kolaylıklarına ilişkin dürüst fikirlerimizi dinlemekten her zaman zevk alıyorlar. Aynı kalitede iki firmanın ortaklığı da tam olarak budur. Layher markası yenilik, güvenlik, kalite ve maliyet verimliliği ile özdeşleşmiştir ve bu marka özellikleri kendi başarımızı ilerletmemize yardımcı oluyor," diyerek tamamladı.

KULLANILAN İSKELELER:

Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 01
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 02
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 03
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 04
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 05
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 06
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 07
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 08
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 09
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 10
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 11
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 12
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 13
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 14
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 15
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 16
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 17
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 18
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 19
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 20
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 21
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 22
Insaat Sahalari Piskoposlar Ve Bamber Atlisi 23