Güçlü Müzisyenler ve Organizatörler Ischgl'de Deniz Seviyesinin 2.500 M Üstünde Yeteneklerini Sergiliyorlar - LAYHER


BAŞARI HİKÂYELERİ – FİKİRLER. ÇÖZÜMLER. OLANAKLAR.

Genel Bakış


Güçlü Müzisyenler ve Organizatörler Ischgl'de Deniz Seviyesinin 2.500 M Üstünde Yeteneklerini Sergiliyorlar

Normalde kış aylarında Ischgl’deki Tirol'deki Idalp’ta yaklaşık 240 kilometrelik pistlerde favori sporlarının tadını çıkaran yüzlerce kayak tutkunu vardır. Ancak, Nisan 2017'de Ischgl Turizm Kurulu, yaklaşık 200 m2’lik bir tepede Andreas Bourani ve Zucchero tarafından 15.000'den daha fazla misafir için iki görkemli konserle sezonu kapattı.

Avusturyalı şirket Ebner event logistics GmbH'nin Genel Müdürü Christian Ritter gibi etkinlik uzmanları için bu tarz konserler sıradan bir aktivitedir. Ancak bu seferki biraz farklıydı, çünkü Idalp'a kamyon veya vinç gibi ağır ekipmanlar ulaşamaz. Yedi tırla teslim edilen sahne, teknik ekipman ve sahne arkası ekipmanı için malzeme 100 helikopter uçuşuyla 2.500 m yüksekliğe teslim edildi.

İmkânsızı başarmak

Projeye başlamadan önce, uzmanların bir vinç yardımı olmadan çatı inşaatı için bir çözüm bulması gerekiyordu. Ritter ve Proje Müdürü Oliver Keim, klasik ağır truss sistemlerine güvenemedi. Ritter, “Layher ve iskele uzmanlarından tecrübeli ortaklarımızla bir günlük bir atölyede küçük bileşenlere ayrılabilen, hafif ve tamamen modüler bir Allround FW Sisteminden yapılan yenilikçi bir çatı yapısı geliştirdik” diye açıkladı. Proje Müdürü Oliver Keim, “Bu inşaatı, nerede olursa olsun, mobil vinç olmadan bile herhangi bir yere inşa edebiliriz. Sadece bu durumda, doğrudan kayak pistinde mümkün olan bir yerde inşa edilir” diye ekledi. Ebner event logistics’ten malzemelerin taşınması ve sahnenin inşası 15 etkinlik uzmanıyla sadece 5 gün sürdü. Genel Müdür, “Pratik ve ticari neaçıdan bakıldığında, FW Sisteminin diğer Allround elemanlarımızla statik ve boyutsal olarak mükemmel bir şekilde uyum sağlaması çok önemlidir. Bu, malzemeyi heryerde çok verimli bir şekilde kullanmamızı sağlar ”diye belirtti.

Üst düzey güvenlik

Muvakkat yapılar için sıkı güvenlik gereksinimleri planlama süreci boyunca herhangi bir riske izin vermez. Bu nedenle, tasarım tamamen monte edilmiş platformun sadece sekiz Beaufort (20 m / s) rüzgar hızında çalışmayı durdurması gerektiği şekilde tasarlandı. Çatı, 25 kg/m2 bir kar yüküne dayanabiliyordu. Kar yükü bunu geçerse, çatı bunu eritmek için ısıtılabilecekti. Kış aylarında kullanım için 15 t aydınlatma ve ses ekipmanı, kar yükleri olmadığında yaz aylarında ise 20 t kalmalıdır. Layher Allround malzemeden yapılan temel çerçeve, sahnenin her bir kenarına 1 ton ağırlığa kadar olan hoparlör sistemlerini monte etmeyi mümkün kılar.

“İşimizde profesyoneliz ve yalnızca profesyonellerle çalışıyoruz”

Ebner event logistics şirketi, 2010 yılında Manfred Ebner tarafından kuruldu. 2012 yılında geçirdiği kazadaki trajik ölümünden sonra Christian Ritter Genel Müdür olarak görevi devraldı. Avusturyalı şirketin temel uzmanlık alanı, tüm boyutlardaki geçici altyapı çözümlerinin planlanması, uygulanması ve lojistiktiğidir. Formula 1, Ironman Tour Europe ve Hahnenkamm Race müşterisinin bir kısmıdır. Ebner ayrıca, elektrik, ışık, ses ve video gibi etkinlik teknolojileri de dahil olmak üzere altyapı hizmetleriyle ilgili her şeyi sunmaktadır. Christian Ritter, “Müşterilerimiz, profesyonel olduğumuz için piyasanın lideri Layher’in malzemelerini kullandığımızı varsayar. Esnekliğimizi ve performansımızı maksimuma çıkarır ve Formula 1 tarafından talep edilen malzemenin ISO sertifikası Layher'de standarttır” diyerek şirketinin neden her zaman Layher etkinlik malzemelerini kullandığını açıklamıştır. Ebner personelleri, son çıkan standartlar ve yönetmelikler hakkında her zaman güncel bilgiye sahip olmak için düzenli olarak Layher eğitim kurslarına katılırlar. Buna ek olarak şirket, Idalp dağındaki sahne gibi karışık projelerde Layher’in teknik tavsiyesini talep eder. Proje Müdürü Oliver Keim, “Bu çözüm olmadan, böyle bir etkinlik projesinin gerçekleştirilmesi mümkün olamayacaktı” dedi.

KULLANILAN İSKELELER:

Kapanış Partisi'nin fotoğrafları için Ischgl Turizm Kurulu'na teşekkür ederiz – Telif hakkı © TVB Paznaun – Ischgl