Gürültü, Toz ve Kirden Kaçış Yok - LAYHER


BAŞARI HİKÂYELERİ – FİKİRLER. ÇÖZÜMLER. OLANAKLAR.

Genel Bakış


Gürültü, Toz ve Kirden Kaçış Yok

Otopark gün içerisinde genellikle çok sessizdi. Vardiyalı işçiler, arabalarını buraya park ederler ve üretim alanlarındaki işlerine yoğunlaşırlardı. Bir gün, QuadreX Geruestbau GmbH şirketindeki Proje Müdürü Armin Eipper, aracıyla otoparktaki şantiye sahasına girdiğinde, berbat bir gürültüye maruz kalır, çünkü ekibi çok yüksek basınçlı su jeti ekipmanı ile betonarme binaları temizliyordu. Profesyonel işitme koruyucuları olmadan bu gürültüye dayanmak imkânsızdır.

Layher Koruma Sistemi ile yalnızca gürültü değil, gürültü emisyonları da en az 26 dB azalır ve beton harcının etrafa sıçramasını önler, bu sayede mal sahibinin restorasyon çalışmalarının başlatılmasından önce tüm binayı kapatmasına gerek kalmaz. Eipper, “Müşterilerimiz teklif talebi için Layher Koruyucu Sistemi önerdiler, çünkü geçmiş projelerde oldukça memnun kaldılar ve iskele cephesinin görüntüsünü beğendiler” diye açıklamıştır. Bu sistem, şantiye alanını toz, gürültü ve çevreden düşen nesnelerden korur. Yoğun bir müşteri merkezi, şantiye alanının hemen yanında bulunur ve Koruma bölmesi sayesinde toz ve gürültüye karşı korunur. “Bu sistem, müşteri trafiği veya danışmanlığını etkilemez. İnsanların yeni cephenin eskisinden daha iyi olduğunu söylediklerini bile duyduk. İskele sökülürken ne dediklerini görelim” diye gülerek ekledi iskele uzmanı.

Etkili şantiye alanı koruma sistemi

QuadreX Geruestbau GmbH ekibinin, 4,800 m2'lik bir Layher Şimşek İskele cephesi hazırlaması için yalnızca 7 günlük bir süre vardı. Daha sonra Şimşek İskele Sistemine sığacak şekilde boyutlandırılmış olan Koruma elemanları kuruldu. İskele uzmanlarının, tüm iskelenin tamamen dikey olduğunu garantilemek için çok düzenli bir şekilde çalışması gerekiyordu. Proje Müdürü Eipper, “Koruma Sistemi, düzgün bir şekilde kurulduğunda, herhangi bir boşluk olmadan toz geçirmez bir muhafaza sağlar. Ancak bu sadece iskele tamamen düz olduğunda gerçekleşir” diye belirtti. Altı kişilik ekibin, Koruyucu kaset elemanlarını monte etmek için sadece 6 güne daha ihtiyaç vardı. Cephenin tamamen düz ve toz geçirmez olduğundan emin olmak için binanın bir köşesinden durmaksızın çalıştılar. Bu şantiye için galvanizli çelik sacdan yapılmış koruyucu çerçeve elemanları ve kapalı alanda gün ışığına izin veren şeffaf plastik levhala elemanları kullanılmıştır.

Esneklik, kolay çözüm bulduğumuz zamandır

Bu projedeki köşeler, deneyimli iskeleler için özel bir zorluktu. Eipper inceleme sırasında gururla, “Layher’in teknik danışmanlarıyla tüm müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan köşe kasetlerinin kurulumu için çok kolay ve pragmatik bir çözüm bulmak üzere görüştük” dedi. Eipper’ın ekibi, kapsamlı temel inşaatı ve iskele planı nedeniyle müşteriye Şimşek İskele Sistemini profesyonel Koruma Sistemi ile birleştiren yenilikçi bir çözüm sunabiliyordu. Şu anda Koruma elemanları çalışma ilerledikçe birer birer kaldırılıyor ve sökülmekte olan katlar yeniden halka açılabiliyor. Bir sonraki şantiye alanı, Koruma kasetlerinin şantiye koruması için onun çevresini kaplamasını bekliyor.

QuadreX GmbH – İskele ve daha fazlası

QuadreX Geruestbau GmbH şirketi, 1958 yılında Postweiler Geruestbau olarak kuruldu. Şirket, kapsamlı bir şekilde planlanmış ve profesyonel olarak uygulanmış iskele çözümleri ile özel ve endüstriyel müşterilere hizmet vermektedir. QuadreX Group'un şimdilerde 100'ün üzerinde çalışanı vardır ve malzemesini her zaman Layher'den tedarik etmektedir. Genç patron Darius Postweiler, “Ürünlerin kalitesi, esnekliği ve uyumluluğu rakipsizdir ve herhangi bir iskele zorluğunda basit, etkili ve güvenli bir çözüm bulmamıza yardımcı olur” diyerek başarılı şirket felsefesini açıklamıştır. QuadreX ürün yelpazesi, basit iskeleden karmaşık endüstriyel iskelelere ve Koruma Sistemi ve çeşitli çatı sistemleri ile kapsamlı şantiye korumasına kadar uzanır. Ayrıca, geçici endüstriyel salonlar ve etkinlik binalarını tamamlamak için Layher malzemelerini kullanır. Postweiler, QuadreX'in yüksek kalite standartlarını korumak için yalnızca düzenli olarak eğitim alan kendi ekipleriyle çalışır. Aynı zamanda karmaşık projeler için Eibensbach'daki Layher uzmanlarının teknik tavsiyesini kullanır. “Onlar mükemmel şekilde çalışır. Kısa bir telefon görüşmesi yeterlidir. Layher mühendisleri neye ihtiyacım olduğunu hemen anlarlar. Genellikle teklifimde kullanabileceğim bir çizim gönderirler. İşte bu, müşteri siparişlerini almamızın nedenlerinden biridir. Müşterilerimiz ne kadar profesyonel olduğumuzun farkında, çünkü Layher kullanıyoruz”.

KULLANILAN İSKELELER: