İRLANDA - SERT BİRA VE KALİTELİ SÜT MERKEZİ - LAYHER


BAŞARI HİKÂYELERİ – FİKİRLER. ÇÖZÜMLER. OLANAKLAR.

Genel Bakış


İRLANDA - SERT BİRA VE KALİTELİ SÜT MERKEZİ

Bira içen bir toplum olan Kilkenny ismini duyan İrlanda dışındaki insanlar, otomatik olarak onu aynı isimdeki İrlanda birasıyla ilişkilendirirler. Fakat Kilkenny, aynı zamanda Güneydoğu İrlanda'da süt besiciliği endüstrisi ile gelişen bir kasaba ve şehirdir. Kilkenny'nin 30 mil güneyinde bulunan Waterford'da inşa edilen yeni Glanbia süt işletmesi, Skyline Scaffolding Ltd.'deki uzmanlarla sıradışı bir zorlukla karşılaşmıştır.

Kurutucunun ön üretimi için geçici bir yer

Kurutucunun şantiye alanında kötü hava şartlarına karşı dayanıklı bir ortamda ön üretiminin mümkün hale getirilmesini sağlamak için İrlandalı iskele uzmanları Layher Allround İskele’yi kullanarak bağımsız 1.645 m2 bir yapı kurdu. Keder Çatı XL, 26 metrelik etkili bir açıklığa sahiptir ve kurutucunun inşaatı için fazlaca baş yüksekliği sağlamada saçak yüksekliğine bağlantısı yoktur. Yapıyı kötü hava şartlarına karşı dayanıklı hale getirmek için büzülmüştü, bu da sabitlenemeyeceği anlamına geliyordu, bu nedenle İngiltere'deki Layher teknik ofisi, en düşük seviyede teknik konseptte birleşik balasttan sorumluydu. Skyline ekibinin mobil bir çatı tercih etmesinin nedeni, çatı tamamlandığı zaman kurutucunun yapıdan vinçle çıkarılabilmesi için açılması gerekiyordu. Raylar, çatının açılmasını sağlamak için saçak tarafına çıkacak şekilde monte edildi. Vinç için açıklığın daha büyük olmasına yönelik alışılmadık bir çözüm bulundu: Keder Çatı XL yatay elemanları, her ikinci kiriş arasında çıkarıldı, böylece çatı kaplaması bir akordeon gibi birlikte itilebiliyordu.

Müşteriler için yaratıcı bir uygulama olan Layher Entegre Sistemi

Skyline İskele Ltd.’nin bir temsilcisi, “Layher’in entegre iskele sistemi her türlü uygulama ve yapıya uygundur” diye yorumlar. “Bu, Allround İskele'yi Keder Çatı XL ile tamamladığımız ilk proje. Artık müşterilerimize her türlü yeni şeyi sunabiliyoruz, bu durum bize piyasalarda yüzde yüz rekabet avantajı sağlamakta. ” Keder Çatı XL, mevcut iskelemizle çok kolay bir şekilde birleştirilebilir. Skyline, “Layher ürünleri sayesinde çok çeşitli müşteri gereksinimlerini daha hızlı ve esnek bir şekilde karşılayabiliriz ve böylece pazardaki başarımızı sürdürürüz” diye belirtir. “Tüm tecrübe ve yaratıcılığımızı bu projede uygulayabildik ve İngiltere'deki Layher mühendisleri bu sıra dışı katlama konseptinin oluşumunda bize yardımcı oldu.” Keder Çatı XL, en üst kirişte entegre keder bölümü ile 75 cm yüksekliğindeki hafif alüminyum kafes kirişlere dayanır. Hem küçük hem de büyük açıklıklar için uygun maliyetli bir çözümdür. Yerel hava koşullarına bağlı olarak, şantiyelerde veya sahnelerde geçici çatı kaplamaları için yeni standartlar oluşturarak 40 m'ye kadar açıklıklar da mümkün. Keder Çatı XL, katların eklenmesi sırasında çatıdan binaya veya çatı onarımına, yeni yapılar için kötü hava şartlarına karşı koruma, otoyollar ve köprülerdeki yol çalışmaları ve etkinlikler ve festivaller için birçok uygulamaya sahiptir.

Başarının temel sırrı, güvenlik ve müşteri memnuniyeti

Skyline Scaffolding Ltd. 1999 yılında kurulmuştur. Şirket, endüstriyel, ticari ve özel müşterilerine kapsamlı bir iskele proje planlama, uygulama ve destek hizmetleri sunar. Lojistik olarak avantaj sağlayan bir İrlandalı şirket olan Cahir, Co. Tipperary, müşteri hizmeti ve güvenliğine olan güçlü taahhüdü sayesinde İnşaat Endüstrisi Federasyonu Ödülü-Güvenli-T-Sertifikaları ve NISO Güvenlik Ödülü gibi çeşitli ödüllere ve sertifikalara yansıyan bir üne sahiptir. Bir şirket sözcüsü, “Uzun yıllara dayanan tecrübemizle gerçekten zorlu projelerde bile müşterilerimize daha hızlı ve verimli çözümler sunmaktayız. Layher iskele sistemleri de bizim için önemli bir avantaj” diye belirtmiştir. “Müşterilerimizin beklediği yüksek standartları sürdürmek için eğitime ve donanım yatırımlarımız devam etmektedir.”

KULLANILAN İSKELELER: