Çimento sektörünün önemli isimleri arasında yer alan Konya Çimento, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda gösterdiği hassasiyetle Layher iskele ürünlerini tercih etmektedir.

1954 yılında 115 Konyalı işadamının öncülüğünde kuruluş çalışmalarına başlayan Konya Çimento, sermaye yetersizliği nedeniyle T. Çimento San. T.A.Ş. ve T. İş Bankası’nın ortak olmaları sağlanmış ve 1963 yılında yaş sistem teknolojisi kullanılarak 200.000 ton/yıl çimento kapasitesi ile üretime başlamıştır.

1989 yılında özelleştirme kapsamına alınan kuruluş, T. Çimento San. T.A.Ş.’nin %39,8 oranındaki hisseleri önce Kamu Ortaklığı İdaresine devredilmiş, daha sonra halka açılmıştır. 1991 yılında T. İş Bankası sahip olduğu kuruluş, hisselerini blok satışla dünyanın önde gelen çimento üreticilerinden Fransız VICAT Grubuna devretmiştir. VICAT Grubu şu anda kuruluşun %81,88 iştirak payına sahiptir.

Konya Çimento’da yürütülen özverili çalışmalar sonucunda İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ( OHSAS 18001 ) Belgesi Aralık 2005’te alınmıştır. Bu sistem, üretimle ilgili bütün süreçlerde insan sağlığı ve iş güvenliğini tehdit edecek bütün risklerin belirlenerek azaltılması ya da ortadan kaldırılması temel prensibine dayanmaktadır. Bu sistem olası kazaların önlenmesi amacıyla ilgili süreçlerin sürekli iyileştirilmesinin sağlanmasını amaçlar.

Konya Çimento İş Sağlığı ve Güvenliği konusundaki hassasiyetinin göstergesi olarak tesislerinde Layher iskele tercih etmektedir.

Tesiste Siklon içleri, kalsinatör iç ve dış cepheleri, döner fırın iç ve dış bölümleri, gaz kanalları iç ve dış cepheleri, soğutma altı ve baca çıkış bölümleri, dış bölümler izolasyon uygulamaları gibi yapılarda, Layher iskeleler ürün yelpazesinin genişliği, farklı teknik sorunlara yönelik çözüm sunabilme, profesyonel projelendirme, eğitim & ilk kurulum süpervizörü desteği gibi sunduğu avantajlar nedeni ile sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır.

LAYHER uzun yıllara dayanan endüstriyel ve inşaat sektörlerindeki saha tecrübeleriyle sadece Türkiye’de değil tüm dünyada, 5 kıtada uzman mühendisleri ile müşterilerine; yerinde keşif, mühendislik çözümleri ve projelendirme hizmetlerini eksiksiz olarak sunmaktadır. Bununla birlikte satın alınan ürünle ilgili tüm eğitim ve danışmanlık hizmetleri, gerek müşteri şantiyesinde gerekse İstanbul-Tuzla’ da bulunan Genel Müdürlük adresimizde eksiksiz olarak sağlanmaktadır.

Layher Allround® (Flanşlı) İskele diğer dahiyane ayrıntı çözümleri ile de tüm tesislerde kusursuz hizmet ve güven sunmaktadır.
Layher Allround iskeleyle hizmet kalitenizi arttırın! Sertifikalandırılmış üretim, en üst düzeyde kaliteyi ve azami güvenliği garanti eder. En iddialı projeler, daha yüksek ekonomik başarı ve en üst seviyede güvenlik çerçevesinde gerçekleştirilebilir.

Kullanımda esneklik sağlayan akıllı sistem teknolojisi; önceden planlama, en baştan itibaren sök tak gerektirmeksizin mantıklı ve modüler iskele montajı sayesinde giderlerin en aza indirgenmesi; her zaman her türlü malzemeye kolaylıkla ulaşılabilmeyi sağlamaktadır.

Layher Allround® (Flanşlı) İskele donanımı kullanılarak en yüksek kazanç geri dönüşümü elde edilmektedir. Üstün sistem teknolojisi sayesinde kullanımı son derece esnek çalışabilme olanağı sağlar ve Layher parçaları, mevcut konstrüksiyon veya yapılara çok kolay uyum sağlar.

Layher Allround® (Flanşlı) İskele, başta endüstriyel tesisler olmak üzere, gemi yapım ve onarımlarında, sanat yapılarında, enerji santrallerinde,uçak bakım-onarım, çimento vb. fabrikalarda; tünel, baraj gibi yapılarda ve her türlü cephe çalışmalarında kullanılabilen çok yönlü bir iskele sistemidir.

Layher İskele ürünleri tüm komponentleriyle «Türk Standartları Enstitüsü» tarafından kabul edilmiş, «EN 12810 ve EN 12811» iskele regulasyonlarına uygunluğu DIBt (Alman Yapı İşleri Enstitüsü) tarafından kontrol edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

DIBt sertifikaları her 5 yılda bir yenilenmekte ve sertifikasyon süresince düzenli aralıklarla ürünlerin sertifikasyona uygunluğu kontrol edilmektedir. Sürekli aynı kalite ve toleransta üretim yapılması garanti altına alınmaktadır.

Her türlü iskele sorununuza çözüm için, bizimle iletişime geçin!